­

Бидний бахархал




•    Ж.Доржсүрэн 2008 он. -  Монгол улсын Гавъяат багш  
•    О .Ваанчиг -  Алтан гадас
•    Г.Зодов Д.Одсүрэн -  Хөдөлмөрийн хүндэт медаль
•    С.Тунгалаг   - Хөдөлмөрийн хүндэт медаль
“Багш нарын мэргэжлийн ур чадвар шалгаруулах уралдаан” -д багш нарын гаргасан амжилтууд
Дүүрэгт:
•    А.Даваацэрэн   -1996-1997 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр -  мэргэжил биологи
•    Е. Нямаа  - 1999-2002 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил математик
•    Г.Туул - 2002 оны хичээлийн жилд  дэд аварга – мэргэжил түүх нийгэм
•    С.Адмирал  - 2002-2003 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил технологи  
•    Л.Уянга -  2003-2004, 2004-2005  онуудын  хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил орос, англи хэл
•    Д.Үнэнбат - 2003-2004  оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил биеийн тамир
•    Д.Баттулга - 2007-2008 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил технологи
•    С.Амаржаргал - 2007-2008 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил монгол хэл  
•    Б.Оюунбилэг - 2008-2009 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр –мэргэжил түүх- нийгэм

Хотод:
•    Е.Нямаа 2000 онд тэргүүн байр мэргэжил математик
•    Д.Үнэнбат- 2003-2004  оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил биеийн тамир
•    С.Амаржаргал - 2007-2008 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил монгол хэл
•    Б.Оюунбилэг  - 2008-2009 оны хичээлийн жилд тэргүүн байр – мэргэжил түүх-нийгэм

Сурган хүмүүжүүлэх уншлагад багш нарын гаргасан амжилтууд:
Дүүрэгт:
•    Д.Баттулга 2008-2009 оны хичээлийн жилд III байр
Хотод:
•    С.Оюунбат 1997-1998 оны хичээлийн жилд III байр
•    Д.Янжиндулам 2003-2004 оны хичээлийн жилд  II байр
Улсад:
•    С.Оюунбат 1997-1998 оны хичээлийн жилд I байр
Багш нарын мэргэжлийн олимпиадад гаргасан амжилтууд:
Хотод:
•    С.Амаржаргал 2003 онд Монгол хэл бичгийн хотын олимпиадад II байр, 2008 онд Багшийн их сургуулийн 80 жилийн ойд зориулсан улсын монгол бичгийн олимпиадад II байр эзэлсэн
•    Л.Уянга  2005 онд орос хэлний багш нарын хотын олимпиадад I байр
Улсад:  
•    Х.Дэлгэржаргал  1999 онд Улсын Физикийн олимпиадын алтан медаль
•    Л.Уянга  2004-2005 онд орос хэлний багш нарын улсын олимпиадад III байр, 2005 онд орос хэлний улсын X олимпиадад I байр. 2008-2009 онд  англи хэлний багш нарын олимпиадад I байр.
•    С.Амаржаргал 2003 онд Монгол хэл бичгийн улсын олимпиадад I байр, , 2008 оны хотын олимпиадад II байр эзэлсэн,  2009 оны 5-р сард БСШУЯ-аас зохион явуулсан
     “Бурханы шашин –оюуны нандин өв” эсээ бичлэгийн уралдаанд IV байр.
•    Д.Алтансувд 2006-2007 оны хичээлийн жилд зохиогдсон монгол бичгийн улсын олимпиадаас  алтан медаль хүртсэн.
Ажил, мэргэжлийн аварга багш нар
Дүүрэгт:
•    Н.Наранцэцэг 2005 оны шилдэг сургалтын менежер
•    С. Оюунбат 2005 оны шилдэг Нийгмийн ажилтан
•    С.Амаржаргал 2007 оны мэргэжлийн аварга багш.
Хотод:
•    С.Оюунбат 2003 оны Хотын шилдэг нийгмийн ажилтан, 2005 оны Нийслэлийн тэргүүний нийгмийн ажилтан
Улсад:
•    С.Тунгалаг 2005 оны Улсын тэргүүний багш
Багш нарын гадаад улс орнууд дахь мэргэжил дээшлүүлэлт
•    С.Оюунбат 2005 онд ХБНГУ-н Доберлуг хотын Боловсролын акедемид сургуулийн нийгмийн ажил мэргэжлээр  мэргэжил дээшлүүлсэн,
   2006 онд БНСУ-н Пусан хотноо олон улсын сургуулийн нийгмийн ажилтнуудын III хуралд төлөөлөгчөөр оролцсон.
•    Э.Мандухай, Е.Нямаа нар  2005 онд Солонгос улсын Дэжун хотод мэргэжил дээшлүүлсэн.
•     С.Дуламрагчаа, Х.Баярцэнгэл нар 2006 онд Японы Гакугей их сургуульд мэргэжил дээшлүүлсэн. /JICA-н олон улсын найрамдал төслийн хүрээнд/
•    Д.Сэргэлэн 2007 онд “Суралцахуйг дэмжих” төслийн хүрээнд Япон улсад мэргэжил дээшлүүлсэн.  
Сурагчдын амжилт
Сурлага:
•    2005 онд сурагч Санчир дүүрэгт алт, сурагч Эрдэнэмөнх мөнгөн медаль тус тус хүртэж хотод амжилттай оролцсон.
•    2005 онд сурагч Н.Амарзаяа сэтгэх чадварын олимпиадын дүүргийн аварга болж Эрдэнэт хотноо болсон улсын олимпиадад оролцож алтан медаль авсан.
•    1997 онд сурагч Ч.Мөнхцэцэг сургууль, дүүргийн математикийн олимпиадын аварга
•    2004 онд сурагч З.Санчир дүүргийн математикийн олимпиадын аварга
•    Сурагч Наранбаатар УБ хотод зохион байгуулсан хурдан бодолтын тэмцээнд алтан медаль.
•    1998 онд сурагч Ц.Нарантуяа хотын математикийн олимпиадад алтан медаль
•    1999- 2000 оны хичээлийн жилд сурагч Э. Онон монгол хэлний улсын олимпиадын алтан медаль
•    2008 онд сурагч Д.Саранцэцэг дүүргийн математикийн стандартын олимпиадын алтан медаль
•    2008-2009 онд сурагч Энхтүвшин монгол бичгийн олимпиадаас алтан медаль
•    2005-2008 онуудад “Усны үнэ цэнэ” эссе бичлэгийн уралдаанд:
Сурагч Н.Батцэцэг алтан медаль
•    2008-2009 онд “Усны үнэ цэнэ” эссе бичлэгийн уралдаанд:
Сурагч Баяржаргал алтан медаль
•    2002-2003 онд сурагч А.Дашцэрэн нийслэлийн газар зүйн олимпиадад I байр алтан медаль.
Спорт:
Спорт аэробик
Олон улсын хэмжээний мастерууд:
1.    Сурагч Э.Мөнх-Оргил
2.    Сурагч Б.Хулан
3.    Сурагч Н.Гарамханд
Спортын мастер
1.    Сурагч Д.Сансарбат
2.    Сурагч Б.Халиун
3.    Сурагч Н.Намуунцэцэг
4.    Сурагч Э.Мөнх-Оргил
5.    Сурагч Э.Анхбаяр
6.    Сурагч А.Мөнхтогоо
7.    Сурагч Н.Гарамханд
8.    Сурагч П.Хулан
9.    Сурагч Л.Эрдэнэсувд
10.    Сурагч Б.Сайнжаргал
Дэлхийн цомын аваргаас
1.    2003 онд Э.Мөнх-Оргил, Б.Хулан хосын төрөлд мөнгөн медаль
2.    Д.Сансарбат, Б.Уранбайгаль хосын төрөлд хүрэл медаль
3.    Э.Мөнх-Оргил эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд хүрэл медаль
4.    2007 онд Ч.Золбоо дэлхийн аваргаас VII байр,улсын 12 удаагийн аварга, хотын 16 удаагийн аварга
5.    Олон улсын тэмцээнээс сүүлийн 5 жилд алт 26, мөнгө 20, хүрэл 24-ийг хүртсэн байна
    Шатар:
•    Сурагч Г.Сайханзаяа спортын дэд мастер, Дэлхийн аваргаас дурсамж алтан медаль
•    Сурагч Б.Буяннэмэх Хүүхдийн их наадмаас мөнгө, хүрэл медаль, Цодгор хүү 2007 алт.
•    Сурагч Б.Эрдэнэтуяа Өсвөрийн шатарчдаас 2006,2007 улсын аварга,хошой хүрэл, Цодгор хүү алт мөнгө,
 Их мастерын гараас алт. 2008 онд улсын аваргын алтан медаль, Их мастерын гараа улсын уралдааны алтан медаль
Ширээний теннис:
•    Сурагч Б.Хадаа улсын аварга.
Хөл бөмбөг:
•    2009 оны хотын аварга. Дунд нас мөнгө, ахлах нас хүрэл, бага нас алт.
Дугуй:
•    Сурагч Б.Болд-Эрдэнэ Олон улсын хэмжээний мастер.
Бокс:
•    Сурагч Э.Түвшинням 2008 оны Залуучудын боксын аварга. Спортын мастер. Олон улсын мөнгөн медаль.
•    Сурагч Т.Түвшинтөгс 2002 оны улсын аварга.
Гар буудлага:
•    Сурагч Б.Амаржаргал спортын мастер.
Нисэх загвар:
•    Сурагч Э.Намдүү улсын аварга. Олон улсын аваргаас алт, мөнгө              .
Хоккей:
•    Сурагч Б.Мөнхболд улсын аварга.
•    
Жудо:
•    Сурагч Ж.Гүндэгмаа улсын аварга. 2001-2002 он. Азийн аварга.
•    Сурагч Э.Цэнд-Аюуш Самбо жудогийн 2004 оны улсын аварга.
Таеквондо:
Сурагч С.Отгонбаатар 2001 оны олон улсын тэмцээнээс алтан медаль, олон улсын болон үндэсний аварга шалгаруулах тэмцээний алтан медальт хар бүс дантай.
               2001 оны Нийслэлийн тэргүүний сурагч.
•    Сурагч А.Мөнхнаст спортын мастер
Уран нугаралт:
•    Сурагч Г.Нямгэрэл 2006,2008 оны улсын аварга.

Урлаг:
•    Д.Цэцэгдарь “Уран жиргээ” уран уншлагын улсын уралдааны алт, мөнгө, хүрэл медальт
•    Б.Тамир “Уран жиргээ” уран уншлагын улсын уралдааны алт, мөнгө, хүрэл медальт, монгол телевизийн “Найдвар” нэвтрүүлгийн хөтлөгч
•    Н.Учрал  “Хүрэл тулга” яруу найргийн дүүргийн наадмын тэргүүн байр
•    Цэнгээнт бүжгийн “Хөх яргуй” хамтлаг нийслэлийн хүүхдийн урлагын наадмын тэргүүн байр, “Солонго” теле их наадмын тэргүүн байр
•    Цэнгээнт бүжгийн “Ягаан сарнай” хамтлаг нийслэлийн цэнгээнт бүжгийн уралдааны тэргүүн байр
•    Реп бүжгийн “Балгас хотын танхай жаалууд 1, 2” багууд хот, улсын уралдаанд тэргүүн байр
•    Сурагч н. Ууганбаяр монгол ардын бүжгийн төрлөөр Хүүхдийн урлагийн их наадмын алтан медаль
•    Спорт - бүжгийн  төрлөөр сурагч Ууганбаяр хосын хамт улс, олон улсын тэмцээнээс алтан меадль
•    Спорт – бүжгийн төрлөөр
•    Сурагч Б.Оюун “Одод болохын хүслэн” улсын уралдаанд удаа дараа амжилттай оролцож алтан медаль
•    Сурагч Д.Хишигжаргал 2007, 2008 онд “Азийн цэцэгс” япон хятад дуу дуулаачдын улсын уралдааны алтан медаль
prescription coupons pet prescription discount card cialis discount coupon
cialis coupon code drug discount coupons cialis discount coupons online
free discount prescription card click prescription coupon
seroquel xr seroquel seroquel wirkung
escitalopram wiki go escitalopram wiki
periactin 4 mg periactin insomnia periactine pour grossir enfin une solution
amoxiclav site amoxicillin 750
renova open renovar passaporte
procyclidine yovi.info procyclidine dosage
nurofen nurofen 400 prix nurofentabs
levitra 10mg levitra20 levitra